1(1)

Trudne dziecięce emocje – część I

Emocje – temat ważny, temat trudny, temat rzeka.

W ostatnich latach obserwujemy znaczny wzrost świadomości emocjonalnej rodziców. Chcemy by naszym dzieciom żyło się łatwiej, inaczej, by rozumiały z czego wynikają pewne mechanizmy działania, by czuły się bezpiecznie.

Pracując z emocjami dziecka jak również swoimi emocjami mierzymy się z pułapką zapętlenia w szukaniu konkretów, oczekiwaniu natychmiastowych rezultatów oraz byciu doskonałym zapominając, że w życiu jest mnóstwo czynników pobocznych, które przyczyniają się do reagowania nie zawsze w zamierzony sposób. Najważniejszym czynnikiem regulującym zachowania dzieci jest ich aktualny etap rozwoju – niektóre kompetencje emocjonalne są po prostu jeszcze niedostępne dla dzieci.

Staramy się budować wspierające wzorce zachowań dla naszych dzieci, ale aby tego dokonać najpierw sami musimy poukładać i zrozumieć własne mechanizmy, własne emocje. Dzieci uczą się poprzez obserwację oraz modelowanie. Jeżeli sami jesteśmy we wzburzeniu nie jesteśmy w stanie towarzyszyć dziecku w jego emocjach. Ważna jest łagodność dla siebie, zrozumienie siebie – swoich emocji, rozmowa z dzieckiem. Pamiętajmy, że jest to proces – długi proces, który pod wpływem różnych zmiennych wychodzi lepiej lub gorzej.

Zapraszamy na najbliższy warsztat z naszą Panią psycholog Olą „Trudne emocje u dzieci…” więcej informacji –https://dalejmamakids.pl/warsztaty-dla-rodzicow/

Wkrótce pojawi się również wywiad z Olą ❤

#uważność#uważnośćnacodzień#uważnośćdladzieci#emocje#emocjedziecka#emocjesąważne#emocjebudzaemocje#świadomość#świadomośćemocjonalna#rodzicielstwobliskosci#rodzicielstwo#poczuciebezpieczeństwa#dzieci#dziecisawazne#lekkość#mindfullness#dziecilasu#wychowaniedziecka#dwulatek#trzylatek#czterolatek#pięciolatek#szesciolatek#psychologdzieciecy#warsztatyrodzicielskie#trudneemocje#empatia#zrozumiecdziecko#rodzice#rodzina#złość #smutek #lęk #wstyd #ekscytacja #dziecko #wsparcie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *