Zabawy W Deszczu1

ZABAWY W DESZCZU

Aura nie zawsze piękna i tropikalnie ciepła – czasem zimna i deszczowa, ale każda idealna na wspólne i twórcze spędzanie czasu (pamiętajmy tylko o odpowiednim ubiorze)☔☔☔

Pierwsza dawka podpowiedzi na zabawy w deszczu:
🌂Skakanie przez kałuże. Najlepiej wymyśl do tego jakąś historię. Kałuże mogą być na przykład studniami, na których dnie czają się krokodyle. Trzeba uważać, żeby nie wpaść w pułapkę.
🌂Slalom między kałużami. Jeśli w parkowej alejce jest wiele kałuży, biegajcie między nimi. Wykorzystaj wyobraźnię. Komu szybciej uda się przebiec, uważając na kałuże z parzącą wodą?
🌂Tworzenie tam, z gałęzi, kamieni, liści, szyszek, woda spadając kaskadami wypłukuje ziemię, glinę i powstają piękne rzeźby erozyjne, które później można rozwalić i stworzyć małe fale powodziowe.
🌂Łapanie kropel do słoiczka. Spadające z nieba krople mogą być boskim nektarem, którym podlejecie kwiatek doniczkowy w domu, żeby nabrał nadzwyczajnych mocy. Jakich? Niech dziecko samo wymyśli.
🌂Bieganie. Ale nie takie zwyczajne. Przecież wystarczy rozłożyć ręce i zamienić się w samolot. A potem latać między kroplami tak, żeby ominąć ich jak najwięcej.
🌂Kuchnia błotna. Dzieci uwielbiają taplać się w błocie – fundują sobie tym samym niezliczoną ilość różnych bodźców sensorycznych.

Życzymy samych radosnych wspólnych zabaw niezależnie od pogody 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *